Російський експрем’єр Касьянов: війна в Україні триватиме до двох років, а депутінізація Росії забере десятиліття

На думку колишнього прем’єр-міністра РФ, перемога України відповідає інтересам Європи і якщо вона програє, то настане черга країн Балтії

Михайло Касьянов

Російський опозиціонер та колишній прем’єр-міністр Михайло Касьянов попередив про руйнівні наслідки для Європи, якщо Україна програє війну проти Росії. Про це йдеться в аналітичній публікації Die Zeit, повідомляє Foreign Ukraine.

«Якщо Україна впаде, наступними будуть країни Балтії», – попередив він.

Касьянов закликав Захід не йти на жодні поступки президенту Росії Володимиру Путіну.

Він, наприклад, категорично відкидає оцінку президента Франції Еммануеля Макрона про те, що Путіна не варто принижувати. Він також вкрай критично ставиться до закликів України поступитися територією Росії на користь мирного рішення.

«Чим Путін це заслужив? Я думаю, що це неправильно, і я сподіваюся, що Захід не піде цим шляхом» — зазначає політик.

Касьянов не бачить швидкого миру: він прогнозує, що війна триватиме до двох років, а Путіна у найближчому майбутньому змінить «квазінаступник» під контролем спецслужб.

«У Росії – система КДБ, заснована на повному беззаконні. Ніхто в лавах російського керівництва не чекає на покарання. Путін засновує своє правління на страху та безкарності та поводиться ще більш цинічно та жорстоко, ніж на останніх етапах існування Радянського Союзу», – запевняє Касьянов.

Проте політик упевнений, що його країна зможе подолати цей етап.

«Я не сумніваюся, що російська опозиція об’єднається після цієї трагедії, свідками якої ми всі є. Росія піде шляхом побудови демократичної держави, навіть якщо це стане важко, особливо після цієї злочинної війни. Росія має повернути довіру своїх «природних партнерів», держав Європи. Але «депутінізація» країни — це процес, який триватиме десятиліття», – вважає російський екс-прем’єр.

Нагадаємо, що Михайло Касьянов був прем’єр-міністром Росії за Путіна з 2000 по 2004 роки і вважався лібералом. Серед іншого, він розкритикував ув’язнення у 2003 році олігарха та опозиціонера Михайла Ходорковського. Незадовго до свого переобрання на другий термін, Путін звільнив Касьянова. З того часу колишній прем’єр-міністр став одним із найвідоміших критиків Путіна. У Росії він очолював опозиційну партію «Парнас» та вважався близьким соратником опозиційного політика Бориса Нємцова, убитого у 2015 році. Після початку війни в Україні Касьянов емігрував до Європи, але тримає своє місцезнаходження у секреті.