В Україні відкриють перший у світі готель для кіберспорту

Київ може стати Меккою кіберспорту у світі

Співзасновник успішної кіберспортивної команди придбав київський готель «Дніпро» за 34 мільйони євро. Колишній державний готель тепер стане першим у світі готелем для кіберспорту, але у планах – зробити Україну одним з найбільших центрів кіберспорту у світі. Про це йдеться в аналітичній публікації німецького видання MDR, переклад якої пропонує Foreign Ukraine.

«Врешті-решт розпочинається велика приватизація», – зазначив президент України Володимир Зеленський у липні 2020 року, коли державний чотиризірковий готель «Дніпро» у центрі Києва продали на аукціоні за 34 мільйони євро невідомій компанії у сфері нерухомості.

Готель «Дніпро» став першим великим кроком. Але про покупців тривалий час не було нічого відомо, тому спекуляції дуже швидко поширювались: українські ЗМІ підозрювали, що це могли бути росіяни з метою відкриття казино. Але згодом стало відомо, що це киянин Олександр Кохановський, який у 2009 році заснував успішну кіберспортивну команду Natus Vincere і тепер планує перетворити Київ на Мекку кіберспорту.

Ризикована інвестиція в час коронакризи

«Звісно, під час коронакризи така інвестиція є ризикованою. Частково ігрова індустрія отримує вигоду від коронакризи, адже обсяги продаж ігор суттєво зростають. Проте, багато оффлайн-турнірів скасували через пандемію. Тому цей аукціон був унікальною нагодою, адже іншого такого місця просто немає в Україні. Є, звісно, готелі для геймерів, але не для професійних кіберспортсменів. Ми плануємо чотири поверхи зарезервувати винятково для них. Гравці зможуть тренуватись у своїх кімнатах, їм будуть доступні усі види релаксації, тренувальний та розважальний зали та невелика сцена на 200 глядачів для турнірів», – розповідає Кохановський.

Щоправда, за його словами, йдеться не лише про готель, адже він стане прибутковим тільки через 18 років. Планується побудувати повноцінну прибуткову систему через структуру геймерів і вона окупиться приблизно через 7 років. Готель «Дніпро» залишиться чотиризірковим, його співробітників не будуть звільняти і зарплату також не переглядатимуть.

Арена на 10 000 глядачів

Ще однією важливою частиною концепції, яку згадує Кохановський, є створення багатофункціональної кіберспортивної арени на 10 000 глядачів, для якої він хоче знайти придатне місцерозташування впродовж найближчих півроку. Можливо, з цією метою проведуть реконструкцію Палацу спорту в Києві, адже концерти й спортивні заходи потрібно проводити, щоб отримувати від них зиск. Щорічно у світі проводиться 300 великих кіберспортивних турнірів і один такий захід забезпечує прибуток на рівні мільйона доларів. Кохановський планує проводити близько 12 таких турнірів на рік.

Майбутнє за кіберспортом

Кохановський оцінює ринок розробки комп’ютерних ігор у 180 мільярдів доларів, а через 5 років він збільшиться до 300 мільярдів доларів і це значно більше, аніж разом взяті кіноіндустрія, музика та спорт. Кіберспорт – це найголовніший інструмент, який використовують розробники для просування своїх ігор. Лише призовий фонд на минулорічному турнірі “The International” становив 34 мільйони доларів і світові обсяги продаж у кіберспорті у 2020 році вперше перетнули мільярдну позначку. Український кіберспорт забезпечує близько 40 мільйонів доларів на рік, а його аудиторія налічує 1,8 мільйонів осіб.

Україна в категорії найпотужніших кіберспортивних держав світу

Віталій Волочай – співзасновник найбільшого інтернет-каналу у Східній Європі Maincast, який знаходиться у Києві й веде пряму онлайн-трансляцію кіберспортивних турнірів. На його думку, українці входять у ТОП-10 найкращих кіберспортивних націй у світі.

«У нашій країні багато талановитих гравців. Наші розробники створюють ігри світового рівня. Нам не вистачає лише інфраструктури. Кохановський особисто грав на багатьох турнірах у світі і чудово знає, як має виглядати гарна кіберспортивна арена. Проведення крупних турнірів у Києві є перспективною справою. Наприклад, у польському місті Катовіце з населенням близько 300 тисяч мешканців, щорічно залучають 100 000 туристів на кіберспортивні змагання, а потенціал Києва ще більший», – вважає Волочай.

Кохановський прагне зробити кіберспорт – найважливішим видом спорту в Україні і таким чином, відповісти усім скептикам, які досі сумніваються у його планах і наполягають, що за цим стоять росіяни.