Збройні сили України атакують російські війська картонними безпілотниками з Австралії

Щомісячно в Україну доставляється не менше 100 таких безпілотників, які дозволяють скидати бомби, доставляти боєприпаси та виконувати життєво важливі розвідувальні завдання

Дрони стали одним із ключових видів зброї у російсько-українській війні. Але недоліком залежності від дронів є їх масове виснаження. Повільні, низьколітаючі і неброньовані дрони стають жертвами переносних зенітних ракет, гармат і навіть кулеметів та гвинтівок. Додайте до цього глушники для боротьби з БПЛА, погану погоду та недосвідчених операторів, і не дивно, що і Росія, і Україна втрачають багато безпілотників і відчайдушно намагаються поповнити свої резерви. Про це йдеться в аналітичній публікації Popular Mechanics, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Але Україна, мабуть, знайшла рішення: безпілотники з картону від австралійської компанії Sypaq. Щомісячно в Україну доставляється не менше 100 таких безпілотників, які дозволяють скидати бомби, доставляти боєприпаси та виконувати життєво важливі розвідувальні завдання.

Precision Payload Delivery System (PPDS) – це безпілотний літальний апарат із гвинтовим приводом, який можна зібрати, використовуючи лише клей та стрічку. Вони виготовлені з товстого картону з восковим покриттям і надміцних гумових стрічок, які кріплять крила. Вони керуються системою наведення військового рівня, яка вимагає втручання оператора після запуску дрона.

Дрони PPDS можуть нести корисне навантаження 3 кг (7 фунтів) та 5 кг (11 фунтів) залежно від моделі; вони можуть літати на відстань 120 кілометрів (75 миль). Хоча деякі дрони PPDS не виготовлені із міцного металу чи пластику, їм вдалося здійснити 60 польотів в Україні. Картон покритий воском, щоб можна було літати у вологу погоду.

Вартість цих безпілотників – від 1000 до 5000 австралійських доларів (670–3350 доларів США) і це майже відповідає вартості квадрокоптера DJI, але набагато дешевше, ніж великий MQ-9 Reaper вартістю 30 мільйонів доларів.

Враховуючи ненаситний апетит сучасної війни, дрони, ймовірно, стануть боєприпасом, таким як кулі чи артилерійські снаряди. Це означає, що картонні БПЛА, які вже використовують аматори та дослідники, швидше за все, стануть звичайним явищем, особливо якщо їх можна буде виробляти на місці за допомогою 3D-принтерів.

«Цікаво, що хоча картонні БПЛА і тендітні, вони непомітніші, ніж інші дрони. Картон прозорий для радарів, тому його найважче виявити. Радар виявлятиме електродвигуни, батареї та пропелери, але не картон», — пояснює Джеймі Джейкоб, директор Дослідницького інституту безпілотних систем в Університеті штату Оклахома (США).