Українські солдати заморожують свою сперму, щоб після смерті у них народились діти

Наразі у Верховній Раді України обговорюють законопроект, який дозволить солдатам заморожувати свою сперму за рахунок держави, а кілька клінік вже почали надавати таку послугу безкоштовно

Подружжя мріяло про велику родину. У них буде п’ятеро дітей з кучерявим волоссям та замріяними очима. Вони б навчали дітей малювати та виготовляти глиняні вироби, а також гуляли б лісами поблизу їх рідного міста Слов’янська на сході України. Але Росія напала на Україну і зруйнувала їх плани. Чоловік Віталій Киркач-Антоненко пішов воювати добровольцем і загинув на полі бою, коли його дружина Наталія була на третьому місяці вагітності. Про це йдеться у спеціальному репортажі The New York Times, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Фото: Laetitia Vancon 

Зараз у Наталі жалоба за чоловіком, але вона не відмовиться від їхньої мрії. Має намір подарувати первістку – братів і сестер. Як і сотні інших українських солдатів, Віталій заморозив свою сперму перед тим, як пішов воювати на фронт.

Для багатьох українців питання заморожування солдатської сперми є водночас особистим та патріотичним. Таким чином, чоловіки можуть залишити дітей після своєї смерті і принести задоволення своїм дружинам чи партнеркам. Крім того, в Україні – це ще один спосіб дати відсіч ворогу. Це дозволяє зберегти український генофонд, навіть якщо Кремль наполягає на тому, що українська державність — і, відповідно, українці як окремий народ — є фікцією.

Віталій та Наталія Киркач-Антоненко

Наразі у Верховній Раді України обговорюють законопроект, який дозволить солдатам заморожувати свою сперму за рахунок держави.

А кілька клінік вже почали надавати таку послугу безкоштовно, за власний кошт. І Наталія Киркач-Антоненко несподівано стала взірцем для інших, використовуючи свою сторінку у Facebook для заохочення чоловіків-солдатів та їхніх дружин створювати сім’ї, незалежно від ситуації на полі бою.

«У сучасному світі можна народжувати і виховувати дітей від наших загиблих близьких — найсміливіших людей на цій планеті. Виховуйте їх гідними свого батька, а такою з любов’ю до України і надайте їм можливість жити в країні, за яку пролив свою кров їхній батько», – зазначає Наталія Киркач-Антоненко.

Наталія Толуб, прес-секретарка київської клініки з лікування безпліддя IVMED повідомила, що у них щотижня заморожують сперму приблизно 10 солдатів.

Серед них і 31-річний Єгор, який зустрічався зі своєю дівчиною, 25-річною Світланою Браславською лише кілька місяців.

«Ми боремося за свободу для наших дітей. І важливо, щоб в країні «не зменшувалась кількість патріотів, які згодом будуть захищати, розвивати та будувати нашу країну», – пояснює свій вчинок Єгор.

Світлана та Єгор

Точну кількість українських чоловіків, які заморожували свою сперму, назвати важко, але Олександр Юзько, президент Української асоціації репродуктологів підкреслює, що така послуга користується попитом на території усієї країни.

За його словами, сперма може бути використана не лише деякими вдовами, але й жінками, чиї чоловіки зазнали травм — фізичних чи психічних — і стали імпотентами.

Зазначимо, що ідея заморожування сперми солдатів не є новою. Під час воєн в Іраку та Афганістані кілька кріогенних компаній пропонували такі безкоштовні послуги американським військовим. В Ізраїлі сім’ї загиблих солдатів пішли ще далі, борючись за просування законопроекту, який би дозволяв сім’ям використовувати сперму мертвого солдата, для продовження роду, якщо він раніше не заперечував проти цього.

Фото: Laetitia Vancon

Домінік Вілкінсон, професор медичної етики в Оксфордському університеті вважає, що поспіх деяких українських солдатів із заморожуванням своєї сперми є етичним, якщо обидва партнери заздалегідь погоджуються на її використання у випадку смерті чоловіка.

Петро Патій, лікар із репродуктивної клініки у Луцьку розповідає, що серед його клієнтів є багато подружніх пар, які приходять на консультації з питань планування сім’ї або для вирішення проблем безпліддя, але тепер він відчуває себе зобов’язаним запропонувати чоловікам заморозити свою сперму.