Українці готуються до партизанської війни проти російських окупантів

Збройні сили України, всупереч прогнозам зарубіжних експертів та чиновників, не капітулювали одразу після російського вторгнення 24 лютого, а українці планують розпочати скоординовану партизанську війну.

Про це йдеться в аналітичній публікації Олександра Мотиля, професора політології Рутгерського університету у Ньюарці на сторінках Foreign Affairs, повідомляє Foreign Ukraine.

Уже є декілька свідчень нерегулярного громадянського спротиву російським військам. Наприклад, 11 березня селяни на Харківщині допомогли взяти у полон 29 російських військових, а 18 березня у Полтавській області мисливці захопили понад 10 танків та іншої військової техніки ворога.

Крім того, мирний спротив чиниться у формі демонстрацій та мітингів у тимчасово окупованих Херсоні, Мелітополі та Енергодарі, а мешканці неокупованих міст займаються приготуванням коктейлів Молотова.

В Україні також створили віртуальний Центр національного спротиву, який підготував детальну інструкцію для партизанів, зокрема як влаштовувати засідки або реагувати на хімічні атаки, адже невидимому меснику потрібно знати основи військової тактики, медицини, інтернет-безпеки, виготовлення саморобної зброї та ненасильницького опору.

Багато українців пам’ятають з історії Другої світової війни, як націоналісти та радянські партизани контролювали ліси, болота та гори на заході та півночі України, а в містах переслідували окупаційні німецькі війська.

Навіть після закінчення війни, партизани-націоналісти продовжували боротьбу ще протягом 10 років, вбивши понад 30 000 радянських функціонерів та співробітників таємної поліції.

А радянська влада впродовж 1945-1955 років вбила понад 150 000 ймовірних партизан, сотні тисяч українців із заходу України були депортовані у Сибір та Середню Азію і майже 90 000 осіб були заарештовані.

Проте, сучасні партизани не будуть наодинці із ворогом, а діятимуть спільно із Збройними силами України, які уже довели власну ефективність на полі битви.