Фінтех-сектор України стрімко зростає попри війну

Стійкість України перед обличчям російської агресії та величезне зростання фінтех-ландшафту, незважаючи на кризу, довели, що інвесторам варто без вагань інвестувати в галузь, яка швидко розвивається

Українці часто були піонерами у створенні провідних ринкових компаній та продуктів, які позитивно впливають на суспільство, особливо в секторі фінансових технологій. Незважаючи на перешкоди війни, українська фінтех-спільнота працює над створенням кращої інфраструктури та регулювання і це може залучити цінні компанії та інституційних інвесторів з різних сфер.

Вадим Синєгін

Про це йдеться у колонці Вадима Синєгіна, українського підприємця, мецената та інвестора у фінтех та криптопроекти на сторінках TechCrunch, повідомляє Foreign Ukraine.

Цінний ринок

Я впевнений, що багато інвесторів вважають IT-сектор України зараз ризикованим капіталовкладенням. Але у фінтех-компаніях це залишається звичною справою. Вони довели свою стійкість навіть у воєнних умовах, і вражаючим є те, що 90% українських технологічних стартапів досі наймають працівників.

У березні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про створення нормативно-правової бази для криптовалюти в Україні. Хоча законопроект не дозволяє використовувати цифрові активи як спосіб оплати, він спрямований на створення належних умов для формування потужного ринку криптовалют.

Криптовалютні біржі тепер можуть вимагати ліцензії на легальну роботу в країні. Банки зможуть відкривати рахунки для криптокомпаній, які обиратимуть різні ліцензії залежно від того, чим вони займаються.

Український IT-сектор продовжує зростати

За перші п’ять місяців 2022 року, IT-сектор України отримав від експорту приблизно $3,2 млрд — це на 27% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, і становить майже половину загального обсягу експортних послуг країни.

Однією з головних цілей українського уряду є збільшення частки IT-сектору у ВВП країни з нинішніх 4% до 10% до 2024 року.

Підтримка уряду та потужне зростання є потужним сигналом того, що ІТ-сектор України дозрів для інвестицій.

Світові фінансові й технологічні компанії підтримують Україну

Нещодавно Міністерство цифрової трансформації України презентувало Digital4Freedom — глобальну ініціативу, яка є основним джерелом благодійних пожертв для технологічних компаній на підтримку України.

Digital4Freedom є частиною глобальних зусиль UNITED24 і дозволяє будь-кому в усьому світі робити грошові внески у відновлення економіки України.

Програма складається з дев’яти проектів, представлених 40 компаніями, переважна більшість з яких погодилися допомогти грошовими внесками або технологічними рішеннями.

Повідомляється, що Amazon, наприклад, надасть понад 100 мільйонів доларів на послуги хмарного хостингу для українських державних реєстрів і планує розробити рішення щодо розгортання штучного інтелекту в судах.

Криптобіржа Binance стане офіційним партнером Міністерства цифрової трансформації України для освітніх проектів у сферах IT, web3 та фінансів.

Компанія Meta за підтримки Міністерства цифрової трансформації нещодавно запустила програму вартістю 1,5 мільйона доларів США для відновлення української економіки, допомагаючи малому та середньому бізнесу шляхом спеціалізованого навчального центру.

Стартапи є невід’ємною частиною української економіки

Український бізнес очікує скорочення виробництва товарів і послуг через війну. Більше того, керівництво компаній прогнозує, що наступні 12 місяців принесуть інфляцію та девальвацію гривні.

Українські технологічні стартапи спрямовують свої зусилля на те, щоб підняти галузь на нову висоту. Вони мають стати основоположними стовпами для нового рівня технологічних компаній, які додадуть значну цінність економіці.

Fintech швидко розвивається, незважаючи на невдачі

Цього року українські законодавці представили Закон України «Про платіжні послуги», який забезпечить краще регуляторне середовище для фінтех-сектору, зокрема для платіжних послуг.

Крім того, Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній (UAFIC) приєдналась до Європейської цифрової фінансової асоціації (EDFA), незважаючи на те, що Україна не є членом Євросоюзу. Обидві організації співпрацюють, щоб зміцнити ландшафт фінтех в Україні.

Я вважаю, що стійкість України перед обличчям російської агресії та величезне зростання фінтех-ландшафту, незважаючи на кризу, довели, що інвесторам варто без вагань інвестувати в галузь, яка швидко розвивається.

Незважаючи на складну ситуацію в Україні, галузь продовжує розвиватися. Відвідуючи численні конференції та фінтех-заходи, я зустрічаю інвесторів з усього світу, які цікавляться компаніями з України. Усе це свідчить нам про те, що перспективи фінтеху в Україні виглядають непогано, і зараз – чудовий час для інвестицій у цей сектор.