Майже 2000 польських компаній хочуть брати участь у відбудові України

Польські компанії можуть стати субпідрядниками, наприклад, німецьких, французьких чи американських концернів

Близько 1800 польських компаній хочуть брати участь у відбудові України після закінчення війни. Про це йдеться в аналітичній публікації Money.PL, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Конрад Вирвас

«Інтерес польських компаній до відбудови України – величезний. Лише реконструкція дорожньої та залізничної інфраструктури, безумовно, триватиме кілька років, і є кілька основних напрямків реконструкції: енергетика, гідротехніка, інфраструктура аеропортів, морських портів. Поки що немає прямої конкуренції за конкретні великі замовлення, оскільки тривають інтенсивні військові дії та невирішені принципові питання інвестування та підряду. Однак, інвестори та компанії з багатьох країн, таких як Німеччина, Франція, Нідерланди та Австрія, вже створюють власні бізнес-бази», – пояснює Конрад Вирвас з Польської асоціації роботодавців у секторі будівництва.

Величезна конкуренція за контракти в Україні може закінчитися міжнародною кооперацією.

У польській компанії Unibep SA не виключають, що «польські компанії стануть субпідрядниками, наприклад, німецьких, французьких чи американських концернів». Проте, полякам буде легше з географічних та культурних причин.

«Ми, тобто польські компанії, повинні дбати про те, щоб бути на вершині цього «ланцюга», а не десь посередині. І сьогодні ми повинні зробити все, щоб мати пропозицію для українського ринку – від фінансування до будівельної компетенції та знань. Ми можемо виграти на цьому і стати вагомим гравцем у відбудові зруйнованої України, хоча це точно буде нелегко», – зазначає Лєшек Голамбецький, президент правління Unipeb SA.

Лєшек Голамбецький

Щоб вийти на український ринок, польські компанії повинні мати фінансову забезпеченість. А якщо це буде фінансування з Польщі, то його реалізовуватимуть польські компанії.

На думку Конрада Вирваса, така система фінансування означає, що країни та підприємства, які внесуть частину власних інвестицій або національного капіталу, отримають перевагу у довгостроковій перспективі, наприклад, отримають більше контрактів. Паралельним варіантом є фінансування з бюджету ЄС, Світового банку, а також Європейського банку реконструкції та розвитку.