Зухвалі спецслужби України успішно обманули Путіна та його найманців

Співробітники розвідки у Європі назвали цю операцію «ідеальною» для України та «принизливою» для Росії

Світ розвідників та спецслужб був приголомшений новинами про те, як українська розвідка обманом змусила 32 російських найманців з приватної військової компанії «Вагнер» зізнатись у військових злочинах і майже доставила їх в Україну, влаштувавши фіктивні співбесіди під виглядом укладення контракту.

Спецоперація Служби Безпеки України (СБУ), яка розпочалась майже рік тому, була скерована на те, щоб переконати російських найманців надати підтвердження своєї участі у війні на Донбасі. СБУ таємно організувала чартерний авіарейс і планувалось, що його затримають через невідкладну медичну або технічну допомогу під час польоту і скерують до Києва, де найманців ув’язнять і запропонують Росії для обміну на полонених.

Проте, в останній момент операцію відклали з невідомих причин і білоруський КДБ арештував найманців під Мінськом, де вони очікували свого відкладеного авіарейсу. Білорусь згодом депортувала найманців в Росію, а різноманітні політичні сили в Україні заявили, що причиною зриву операції став витік інформації.

Американське видання Business Insider поспілкувалось на умовах анонімності з 5 нинішніми та колишніми співробітниками розвідки у Європі, які назвали цю операцію «ідеальною» для України та «принизливою» для Росії. Foreign Ukraine пропонує переклад цієї публікації.

Людина, яка працює у контррозвідувальній службі центральноєвропейської країни НАТО зазначила, що незважаючи, на зрив спецоперації в останню хвилину, «це не змінює того факту, що вона була чудовою».

«Єдина причина, через яку найманці зараз не сидять на лаві підсудних – це те, що хтось з політичного керівництва не відважився довести спецоперацію до логічного завершення. Путін цього не вибачить і співробітники розвідки будуть звільнені. Це була принизлива поразка для російської розвідки, незважаючи на те, що операцію не вдалось закінчити», – зазначив співробітник контррозвідки.

Італійський чиновник назвав цю операцію «ідеальною».

«Які… рок-зірки. Ми проводимо невеликі операції проти сицилійської та калабрійської мафії, але тут усе так ретельно організували і таємно від ФСБ, це просто ідеально зроблено у найскладніших умовах», – прокоментував високопосадовець італійських правоохоронних органів.

Високопосадовець британської розвідки у відставці з великим досвідом роботи з Росією зазначив, що зрив операції в останню секунду пов’язаний з політичними чи навіть військовими причинами.

«Я впевнений, що люди, які планували та виконали цю ідеальну місію обурені тим, що їх політичні лідери не змогли її завершити, але це може бути недалекоглядна думка. Оперативники зразково впорались зі своєю роботою і надали можливість керівництву. Необов’язково спецслужбам вирішувати чи варто викрадати 32 громадян Росії і тим самим люто роздратувати Путіна в той час, коли російські танки й війська окупували східну частину вашої країни. Вистачає того, що операцію визнали успішною і цієї перемоги достатньо аби не спровокувати ще більшого погіршення відносин з Путіним», – підкреслив високопосадовець британської розвідки.

Україна опублікувала зізнання трьох найманців, які містять такі деталі та подробиці, які не можливо сфальсифікувати. Оприлюднені докази включають паспорти, офіційні російські військові документи, які підтверджують їх службу, фах та нагороду за відвагу, особисто підписану Путіним за бойові дії в Україні.

Інцидент з «вагнерівцями» – це лише остання із серії агресивних операцій України. У травні 2018 року СБУ інсценізувала смерть українського жерналіста, щоб розкрити мережу вбивств Кремля.

«Зараз між Україною та Росією справді триває справжня битва розвідок і Київ чудово усвідомлює свою вправність проти набагато більшого ворога. Це повинно сильно дратувати Путіна, враховуючи ресурси, які Росія вкладала для контролювання України впродовж століть. Уряд, поліція, політика, бізнес – усі вони знаходяться під впливом російської розвідки й готові до компромісів, але цим хлопцям всеодно вдалось зберегти у таємниці таку агресивну та цілеспрямовану операцію. Браво!», – зазначило джерело у Центральній Європі.