Війна в Україні є першим військовим конфліктом, який детально фіксується з безпілотників

Війна в Україні є першим військовим конфліктом, що детально фіксується за допомогою безпілотників, якими активно користуються, як військові, так і цивільні. Про це йдеться в аналітичній публікації Фейн Грінвуд, експерта з безпілотників, технологій гуманітарної допомоги, дистанційного зондування та просторових даних на сторінках Foreign Affairs, повідомляє Foreign Ukraine.

«Креативність, майстерність та сміливість людей, які керують безпілотниками мене вражає, але я переживаю за їх безпеку. Правовий статус користувачів дронів, навіть цивільних осіб, є невизначеним і тому зйомка з їх сторони є ризикованою. Крім того, дуже важко на полі битви у повітрі відрізняти військовий дрон від цивільного, адже вони не позначені символами і не оснащені електронними системами ідентифікації. Україна на власному прикладі довела, що світові потрібні чіткі стандарти з використання цивільних дронів відповідно до міжнародного гуманітарного права», – вважає Грінвуд.

Невеликі побутові та саморобні безпілотники почали з’являтись на полях бою у всьому світі одразу після виготовлення недорогого китайського дрону DJI Phantom у 2013 році. Зокрема, після російської окупації Криму та Донбасу у 2014 році, українські фахівці з безпілотників почали тісно співпрацювати із збройними силами.

Війна в Україні поставила Китай у дуже незручне становище, адже багато цивільних українців використовують саме безпілотники від компанії DJI, яка не схвалює появу її продукції на полі бою.