Затяжна війна в Україні може стати причиною поразки Байдена

Українсько-російська війна розпочалась наприкінці лютого 2022 року і прогнозувалось, що вона завершиться за лічені дні, але, схоже на те, що вона затягнеться на тижні і місяці, якщо не на роки. Тривала війна впливатиме на політичну та економічну ситуацію у США, особливо політичні перспективи президента Джо Байдена не лише під час проміжних виборів до Конгресу, але й під час президентських виборів у 2024 році. Про це йдеться в аналітичній публікації CNN, повідомляє Foreign Ukraine.

Попередження Світового банку про зростання цін на сировинні товари викликало занепокоєння у Білому домі і вкотре підкреслило, що Україна була найгіршим місцем для початку війни у період високих цін на продовольство та енергоносії. А все тому, що Росія зіткнулась із жорсткими західними санкціями і є крупним експортером природного газу, нафти та вугілля. А Україна – це «житниця Європи» є основним постачальником пшениці та кукурудзи. Проблеми з урожаєм цього року можуть обернутись катастрофою.

Зважаючи на те, що інфляція у США сягнула найвищого рівня з 1980-х років, Байдена звинувачують у тому, що він завдає збитків економіці, незважаючи на її відновлення після пандемії коронавірусу та найбільшої в історії кількості нових робочих місць.

Ще одна хвиля зростання цін на продовольство напередодні проміжних виборів до Конгресу може стати приреченням для кандидатів від Демократичної партії.

Поки що Байден дотримується сумнівної стратегії, називаючи російсько-українську війну причиною високої інфляції, хоча ціни зростали в США і до російського вторгнення в Україну.

Якщо війна втратить актуальність для американців, оскільки перетвориться у затяжний конфлікт на виснаження, намагання Байдена перекласти провину на Путіна стануть даремними.

Тривала висока інфляція, економічні негаразди та глобальний хаос також створять сприятливий грунт для демагога й популіста Дональда Трампа, який готується до можливого реваншу на виборах у 2024 році.