Володимир Кличко: Ми всі в одному човні – якщо впаде Україна, то впаде і Європа

Український ексчемпіон з боксу Володимир Кличко у вересні відвідав Digital X – найбільший у Європі захід з оцифрування у німецькому Кельні. FOCUS взяв інтерв’ю у легендарного спортсмена про війну в Україні і Foreign Ukraine пропонує з ним ознайомитись.

FOCUS: Володимире, чому ви сьогодні тут?

Володимир Кличко: Учора я приїхав до Німеччини з України. Deutsche Telekom надав нам величезну підтримку в Україні. Зв’язок – це все на війні. Було надзвичайно важливо мати таку підтримку. Неймовірно важливо, що Україну підтримують не лише на словах, але й практично.

FOCUS: Урсула фон дер Ляйєн нещодавно сказала, що Путін програє цю війну — що ви про це думаєте?

Володимир Кличко: Агресор не переможе. Путін хоче знищити Україну. Те, що відбувається в Україні – це геноцид. Що більше підтримки ми отримаємо, то швидше закінчиться ця безглузда війна. Такої війни не було з часів закінчення Другої світової війни.

FOCUS: ЄС хоче заплатити 100 мільярдів євро за реконструкцію України Яку роль відіграє ЄС у відновленні вашої держави?

Володимир Кличко: Величезну. Було б неймовірно важливо, щоб колись Україна стала повноправним членом ЄС. Ми – найбільша країна в Європі, і ми багата країна з нашими природними ресурсами та 45 мільйонами людей. А також Україна неймовірно важлива у геополітичному контексті.

FOCUS: Є хороші новини щодо деокупації українських територій, але водночас є інформація про застосування тортур. Який у Вас настрій?

Володимир Кличко: Ми хочемо, щоб закінчення війни настало якнайшвидше. Нам є ще за що боротися. Під «ми» я маю на увазі українців на передовій, а також усіх європейців. Якщо ми впадемо, то впадете і ви. Ми всі в одному човні.

FOCUS: Як ви зараз інтерпретуєте цей статус?

Володимир Кличко: Ми втрачаємо наших людей і не повернемо їх. Будь-ласка, не забувайте: в Україні – п’ять атомних електростанцій. Це, як і раніше, велика небезпека для світу та Європи з наслідками на найближчі 1000 років.

FOCUS: Ви самі бачили страждання людей?

Володимир Кличко: Все, що ви бачите у новинах, сталося… є історії щасливі та невдалі. Наприкінці березня у Києві та на околицях справи були кепські. Я не очікував, що зможу бути сьогодні у Німеччині.

FOCUS: Чи ще є сенс розмовляти з Путіним?

Володимир Кличко: Я кажу про безглузду війну. І розпочав її Володимир Путін. Потрібно спробувати зупинити цю війну. Але чи є сенс розмовляти з Путіним? Йому погрожували наслідками. Але справжні наслідки відчувають лише українці.

FOCUS: Яким може бути мирне рішення?

Володимир Кличко: Усі російські солдати та їх військова техніка мають залишити Україну.

FOCUS: Яку роль відіграє Німеччина?

Володимир Кличко: Ми залежимо від допомоги та підтримки. Я відчуваю, що німецьке суспільство втомилося після півроку війни. Але ми в одному човні. Німеччина має підтримати Україну. Ми багата країна. Колись Німеччина отримає довгострокову вигоду від цієї короткострокової допомоги.

FOCUS: Як ви оцінюєте співчуття населення Німеччини?

Володимир Кличко: Я хочу сказати велике спасибі німцям. Людям, які пожертвували продукти, ліки, гуманітарну допомогу та військову техніку. Витривалість перемагає талант у спорті. І тому я прошу у німців витривалості.

FOCUS: Чи зможе знову існувати стара Європа?

Володимир Кличко: Ні. Світ інший. Ми маємо засвоїти урок, щоб подібна війна більше не повторилася. У підсумку, винуватцями є ті, хто має надто багато влади і надто довго. Ви бачите це на прикладі Путіна.