Українські дизайнери показали незламність на Паризькому тижні моди

Українські дизайнери впровадили екологічність у своїх брендах раніше багатьох інших країн, їхня увага до деталей є безпрецедентною, вони можуть виготовити свою колекцію та доставити за два місяці або навіть швидше

«Мода — це спілкування зі світом — вона показує, що ми сильні і можемо йти далі», — каже український дизайнер Ірина Кохана, якій довелося переїхати до Лондона, коли почалася війна. Зараз вона демонструє свої моделі на Паризькому тижні моди, вбачаючи в цьому шанс підкреслити не лише свій бренд, але й стійкість своєї країни. Про це йдеться у спеціальному фоторепортажі ВВС, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Фото: Марина Яценко

«Кожен з нас бореться, щоб показати незламність нашого народу, наші таланти, нашу здатність творити навіть під час війни, коли все просто руйнується», – зазначає Кохана, яка є засновником і генеральним директором унісекс-лейблу Chereshnivska у Львові.

Її майстерня зачинилась на декілька місяців, і вона вирішила залишитися у Лондоні, де мала певні контакти.

Але тепер її бізнес знову працює після того, як деякі співробітники вирішили повернутися додому.

Фото: Марина Яценко

Тепер вона керує своїм лейблом із Великобританії, перезапустивши веб-сайт та змінивши українську валюту на британську.

Її творчість, як інших українських дизайнерів, просуває американський модний стратег Джен Сідарі, яка раніше була керівником відділу продажів у Vivienne Westwood America.

«Завдяки Джен і демонстраціям у Нью-Йорку, а тепер і в Парижі, ми одразу привернули увагу. Це так дивовижно бути тут. Це чудова можливість показати, що ми робимо, і бути поруч з усіма брендами», – радіє Кохана.

Фото: Марина Яценко

Для Сідарі це також шанс допомогти Україні. У квітні вона заснувала кампанію Angel For Fashion, рекламуючи деяких українських дизайнерів за постійної підтримки Програми USAID «Конкурентоздатна економіка».

«Мій друг, який живе і працює в Києві, запросив мене в гості. Через пандемію я не працювала, тому купила квиток в Україну в одну сторону. Мої друзі та родина думали, що я з’їхала з глузду. Але коли я відкрила для себе індустрію моди в Україні, мене це захопило. За майже 30 років роботи у фешн-індустрії я навіть не знала, що в цій країні є такі таланти», – розповідає Сідарі.

Вона вирішила займатись популяризацією української моди, а коли почалася війна, це стало для неї місією.

Фото: Марина Яценко

Найшвидшим та найефективнішим інструментом для цього став її веб-сайт, на якому тепер об’єднані «35 найкращих українських модних брендів».

«Вони неймовірні – українські дизайнери, дійсно, впровадили екологічність у своїх брендах раніше багатьох інших країн. І їхня увага до деталей є безпрецедентною. Вони можуть виготовити свою колекцію та доставити за два місяці або навіть швидше. Хоча у сфері моди, зазвичай, потрібно для цього півроку», – пояснює Сідарі.

Бренд Chereshnivska планує до 2024 року, половину своїх речей виготовляти з перероблених матеріалів, органічної бавовни із застосуванням технології екологічного принту.

Фото: Марина Яценко