Японський комікс про війну в Україні викликав справжній фурор

Перше видання японського коміксу було надруковано тиражем у 25 000 примірників українською мовою та 5 000 примірників англійською мовою і видавнича мета наразі – це тираж у 100 000 примірників

Юко Мацуда захоплюється воєнними історіями. Вони є скарбницею його манги – японських коміксів. За його словами, за останні роки він намалював близько 30 із них, а потім опублікував їх у видавництвах для художників-аматорів. У березні 2022 року він побачив статтю під назвою «Привид Києва» і вона видалась йому цікавою, тому що її герой протистоїть могутньому ворогові. Він намалював ілюстрацію та розмістив її у соціальних мережах. Реакція була настільки позитивною, що японський художник вирішив намалювати повноцінний комікс. Про це йдеться в аналітичній публікації Tagesshau, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Вигаданий герой війни

Стаття, яка надихнула Мацуду на створення манги, була про українського льотчика. За інформацією українських спецслужб, льотчик збив безліч літаків російських збройних сил, які вторглися у повітряний простір України. Але так само швидко виникли сумніви щодо достовірності цієї історії, яка, мабуть, була сфабрикована для підняття бойового духу українських військ. Навесні 2022 року, Військово-Повітряні Сили України заявили, що такого виняткового льотчика не існує.

Аполітичний художник-аматор

Але це не вразило японського художника коміксів. Для нього, набагато важливіше те, що «Привид Києва» добре вписується в мангу і його легко намалювати. Перше видання японського коміксу було надруковано тиражем у 25 000 примірників українською мовою та 5 000 примірників англійською мовою. Книгарні України, Польщі та Німеччини, в яких продавався «Привид Києва», розпродали комікс блискавично. Видавнича мета наразі – це тираж у 100 000 примірників.

Росіяни теж могли б отримувати задоволення від читання

Художник-аматор Юко Мацуда «більш ніж вражений» успіхом. Він не думає, що його історія може бути використана як пропаганда.

«У коміксі немає нічого пропагандистського. Думаю, росіянам теж було б цікаво його почитати. Війна в Україні може повторитись в Японії уже завтра. Ми, японці, спостерігаємо за нею з новим розумінням», – зазначає Мацуда.

Яким чином він прийшов до такої песимістичної оцінки, поки що невідомо, але ясно одне: навесні 2023 року на ринок вийде інша його робота про війну в Україні. Можливо, колись Мацуда зможе заробляти на життя своїми коміксами. Поки що це для нього неможливо.