Британська компанія пожертвувала плівку для ремонту вікон у зруйнованих будинках України

Такі вікна встановлюються в українських будинках у рамках проекту Insulate Ukraine, започаткованого аспірантом Кембриджського університету Гаррі Блекістоном Х’юстоном

Британська компанія Cromwell Polythene в Альфретоні (місто та цивільна парафія у районі Амбер-Веллі, графства Дербішир, Англія) пожертвувала поліетиленову плівку, яка використовується для виготовлення ефективних тимчасових вікон у зруйнованих війною будинках в Україні. Про це йдеться в інформаційній публікації ВВС, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Такі вікна встановлюються в українських будинках у рамках проекту Insulate Ukraine, започаткованого аспірантом Кембриджського університету Гаррі Блекістоном Х’юстоном.

Представники Insulate Ukraine стверджують, що такі плівкові вікна утеплюють будинки краще, ніж склопакети.

Плівкове вікно

Вони виготовлені з використанням поліетилену, ПВХ-труб, трубної ізоляції та клейкої стрічки.

Компанія Cromwell Polythene пожертвувала частину поліетиленової плівки.

«З того часу, як ми познайомилися з цим проектом на Різдво, я подумав, що це те, чим ми дійсно можемо допомогти. Ми не можемо пожертвувати сотні тисяч доларів, але ми можемо, принаймні, зробити якусь плівку із переробленої суміші. Наша фабрика, зазвичай, виготовляє мішки для сміття. Це трохи інше застосування, але, зрештою, це плівка. Незалежно від того, чи розрізаємо ми її і запечатуємо у пакети, чи продаємо у вигляді плівки, чи, в даному випадку, віддаємо на добру справу, це все плівка», – пояснює Джеймс Лі, представник Cromwell Polythene.

Наразі Insulate Ukraine встановила близько 1500 вікон в Ізюмі — місті на сході України, яке у вересні 2022 року було деокуповано українськими військами.

Виробництво плівки на фабриці Cromwell Polythene

Також проект працює у Нікополі, Лимані та Херсоні.

За словами Блекістон Х’юстона, це одні з найбільш постраждалих регіонів від війни в Україні.

«Навряд чи знайдеться будинок без дірки від кулі, навряд чи знайдеться вулиця без будинку у руїнах. Жити за таких умов важко, але те, що робить цей проект, вселяє надію. Він дозволяє людям повернутися до своїх домівок. Я думаю, що ми допомагаємо вдихнути життя у спільноти, які підтримуємо», – резюмує Блекістон Х’юстон, які останні три місяці провів в Україні.

Гаррі Блекістон Х’юстон