Як українські шахтарі цілодобово видобувають вугілля в умовах війни

Перед війною уряд України планував зменшити залежність від вугільних електростанцій, але коли російські війська пошкодили теплові електростанції посеред зими, саме вугілля допомогло зігріти українські будинки

Фото: АР

Глибоко під землею на південному сході України гірники цілодобово працюють, видобуваючи вугілля для забезпечення військових потреб країни та забезпечення мирних мешканців світлом й теплом. Вугілля відіграє центральну роль у задоволенні енергетичних потреб України після 6-місячної кампанії російських військових зі знищення електростанцій та іншої інфраструктури. Про це йдеться у спеціальному фоторепортажі Associated Press, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Ліфти везуть робітників компанії під землю у надра шахти. Звідти вони керують важкою технікою, яка викопує вугілля та переміщує дорогоцінний ресурс на верх. За словами гірників, це важка робота, але вона потрібна для підтримки життя в Україні.

Фото: АР

Атаки Росії на українські атомні, теплові та інші електростанції продовжують порушувати роботу системи електропостачання, оскільки війна триває вже другий рік поспіль.

Переговори про демілітаризацію Запорізької АЕС, яку кремлівські сили захопили минулого року на початку повномасштабного вторгнення, зайшли у глухий кут. Президент України Володимир Зеленський виступає проти будь-яких пропозицій, які б легалізували російський контроль над АЕС, яка є найбільшим у Європі об’єктом атомної енергетики.

На повну потужність ЗАЕС може виробляти 6000 мегават електроенергії. Українські оператори станції зупинили останній реактор у вересні 2022 року, заявивши, що це надто ризиковано, поки Росія обстрілює довколишні райони.

Фото: АР

Обстріли кілька разів завдавали пошкоджень ЗАЕС і це викликає побоювання можливого ядерного вибуху. Російські ракети також поставили під загрозу лінії електропередач, які необхідні для роботи життєво важливого обладнання на Запорізькій та інших українських атомних електростанціях.

Перед війною уряд України планував зменшити залежність від вугільних електростанцій, які сприяють глобальному потеплінню, а також збільшити виробництво ядерної енергії та природного газу. Але коли російські війська пошкодили теплові електростанції посеред зими, саме вугілля допомогло зігріти українські будинки.

Робота шахтарів не може повністю компенсувати втрати енергії від атомних електростанцій, але кожен мегават грає свою роль.

Фото: АР

«Ми приїжджаємо і працюємо з оптимізмом, намагаючись не думати про те, що відбувається за межами шахти. Працюємо з посмішкою та забуваємо про це», – зазначає Сергій, один із місцевих шахтарів.

У той час як багато гірників із цього району приєдналися до збройних сил України після вторгнення російських військ і зараз борються на фронті, майже 150 звільнених робітників з інших вугледобувних регіонів на сході України приєдналися до команди у Дніпрі.

Шахтар на ім’я Юрій залишив Вугледар у Донецькій області, де відпрацював 20 років.

«Війна, звичайно, докорінно змінила моє життя. Життя починається з нуля», – сказав він.