Квиток в один кінець: як американський парамедик допомагає рятувати легіонерів в Україні

21-річна дівчина з Юти після вторгнення Росії до України відчула необхідність щось зробити

Фото: CNN

Проїжджаючи вибоїстими ґрунтовими дорогами, місцева поліція відправляє нас у лісовий масив, де, за їхніми словами, базується загін іноземних легіонерів. Це село, як і багато інших у цій частині України, — зруйновані будинки та видимі сліди обстрілів. Про це йдеться у спеціальному репортажі CNN, повідомляє Foreign Ukraine.

Коли ми йдемо під прикриттям дерев, чути віддалений гуркіт вихідної артилерії. Маленька змія ковзає повз і швидко зникає. Ми піднімаємося невеликим пандусом і виходимо у двір, де солдати квапливо пакують машину, в якій планують вирушити на передову. Американський акцент чутний з їхнього радіозв’язку.

Здивовані і спантеличені групою журналістів, вони відмахуються від нас. Очевидно, вони мають інші невідкладні справи. Але після телефонної розмови з командиром нам кажуть знайти американського бійця та медика, відомого в її підрозділі як «Собачка».

Вона стоїть під палючим українським сонцем — у повній військовій формі, з медичним спорядженням у кишенях бронежилета. Її пістолет звисає з правого плеча, а жовта стрічка – знак вірності Україні – обмотана навколо її лівого плеча та руки. Вона закриває обличчя темно-зеленою балаклавою, коли говорить на камеру. Крізь окуляри видно лише її очі.

Працюючи на двох роботах, ця 21-річна американський парамедик жила цивільним життям у Юті, коли почалося вторгнення Росії до України. Вона побачила, як ситуація розгортається в новинах, і відчула необхідність щось зробити.

Отже, вона купила квиток в один кінець – в Україну і приєдналася до боротьби, щоб захистити націю, яка зазнала нападу російських військ.

«Це людська справа. Не можна сидіти склавши руки і дивитися. Це як сидіти і дивитись, як хтось без причини б’є собаку по голові. Вона плаче. Її не зупинити», – сказала парамедик.

CNN не розкриває її ім’я або точне місцезнаходження підрозділу з міркувань безпеки та ризику для іноземних легіонерів, розміщених там.

Вона вступила до Українського міжнародного легіону територіальної оборони – програми, яку запустив український уряд наприкінці лютого для вербування іноземних легіонерів і стала солдатом. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив через тиждень після запуску підрозділу, що 20 000 осіб із 52 країн зголосилися воювати в Україні.

Працюючи парамедиком у підрозділі, що складається з багатьох американських та німецьких бійців, Бебі Дог порівнює своє нове життя з фільмом про Джеймса Бонда.

Бонд побачив жорстокість та смерть, і вона випробувала це вперше кілька тижнів тому – стала свідком ближнього бою.

«На мені була моя велика медична сумка. Усі були у своєму спорядженні. Ішов дощ, було жахливо. Ми підіймалися на пагорб під кутом 45 градусів дорогою, а потім з нізвідки просто ця величезна касетна бомба».

За словами Бебі Дог, сила вибуху відкинула її до дерев. Вона побачила одного з солдатів, що лежить на дорозі, тому схопилася на ноги і побігла до нього, коли вибухнула друга бомба.

«Я добралася туди, а потім прогримів другий залп», – сказала вона.

Використання Росією тактики «подвійного удару», коли двічі з інтервалом у кілька хвилин наносяться удари по тому самому місцю, створює хаос. За словами Бебі Дог, бомби були касетними боєприпасами — маленькими бомбами всередині основної бомби, які час від часу вибухали, створюючи ще більший хаос у вибухонебезпечній ситуації.

«Нам вдалося затягнути його (пораненого солдата) в ліс, поки вибухала касетна бомба. На той час, коли ми дісталися до нього, він уже помер», – сказала Бебі Дог, описуючи болісний досвід свого голландського товариша.

Її загиблий товариш був лише одним із іноземних легіонерів, які загинули в боях в Україні. Представник Міжнародного легіону захисту Демієн Магру вшанував пам’ять чотирьох бійців, які нещодавно загинули в Україні.

«Ми хочемо пам’ятати і вшановувати наших полеглих братів, які вирушили в Україну, щоб приєднатися до хоробрих і боротися пліч-о-пліч із захисниками України», – сказав Магру, назвавши бійців «непоміченими героями, які прийшли сюди захищати Україну заради цінностей, у які вони вірили і проти тиранії».