Український дизайнер розробив одяг для Бейонсе

Знаменита поп-зірка вирішила одягнути український бренд на свій концерт у Дубаї

Для більшості дизайнерів Лондонський тиждень моди став шансом презентувати нові колекції. Але для українського дизайнера Івана Фролова це було набагато більше, тому він вирішив одягнути футболку з українським прапором і побачив у цьому можливість «підтримати розмову про війну». Про це йдеться у публікації ВВС, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Корсети до бронежилетів

Іван згадує, як вранці 24 лютого 2022 року почалася війна. Він дав можливість своїм співробітникам припинити роботу. Але, на його подив, протягом двох тижнів усі вони вирішили продовжити роботу, як, зазвичай.

У перші дні війни вони були далекі від моди і дарували швейні машини для виготовлення бронежилетів і спрямовували свої навички в інше місце.

«Ми шили ракетоносії та виготовляли форму для хлопців, яким потрібні були особливі розміри, наприклад, для дуже високих хлопців. Наші швейні машини підходять для шиття корсетів і вечірніх суконь, але ми зробили все, що могли», — каже він.

За словами Івана, робота у зоні бойових дій – це що завгодно, але не прогнозоване явище.

«Коли Росія почала бомбити електростанції, у нас було багато проблем з електрикою та відключеннями світла», – зазначає Іван.

Але його команда не лише допомагала військовим, а також повернулися до дизайну одягу.

Був один випадок, коли «нормальний» бізнес відновився і Іван закінчував замовлення для музичного кліпу Сема Сміта.

«У нас був дуже короткий термін, оскільки потрібно було відправити одяг до Польщі потягом, і раптом сталося відключення електроенергії», – розповідає Іван.

Замість того, щоб скасувати замовлення, команда Івана знайшла спосіб зробити це вручну.

«Наші майстрині-вишивальниці приклеювали свої телефони до ламп і використовували світло ліхтаря, щоб вишивати ниткою та голкою. Після цього я зрозумів, що немає такого завдання, яке було б непосильним для українського народу», – каже він.

Однак, війна ускладнює доставку одягу – тепер для цього потрібно понад 17 годин.

«Тепер кожне замовлення має доставляти член нашої команди потягом до Польщі, перш ніж летіти в іншу країну», — пояснює Іван.

Іван Фролов

Фанати на високих місцях

Сем Сміт — не єдиний митець, для якого Іван працював за останній рік. Якщо ви фанат Doja Cat, Rita Ora або Dua Lipa, ви могли помітити його роботи.

А ще Бейонсе. У січні 2023 року Івану запропонували створити одяг для концерту знаменитої зірки у Дубаї.

Рішення Бейонсе одягнути український бренд на такий «важливий виступ» означало для Івана дуже багато.

«Я завжди мріяв одягати Бейонсе, але тепер ці мрії змінилися. Зараз у мене є лише одна мрія — це перемога України», – розмірковує український дизайнер.

Дивлячись у майбутнє, Іван досі сподівається, що одного разу його показ мод повернеться до Києва, а не до Лондона.

«Я хочу, щоб це була прекрасна Україна. Незалежна і вільна, якою була раніше», – мріє Іван.