У Софіївському соборі Києва відбулась церемонія випуску першої групи військових капеланів

Тепер вони підпишуть контракти, пройдуть шеститижневу програму навчання та будуть призвані на військову службу у Збройних силах України

Під нав’язливі піснеспіви церковного хору у київському Софіївському соборі XI століття відбулася церемонія випуску першої групи капеланів, які приєдналися до командної структури українських збройних сил. Про це йдеться у публікації Associated Press, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

Капелани служили в українських збройних силах багато років, але вони працювали як позаштатні цивільні особи, а не як офіцери. Тепер вони підпишуть контракти, пройдуть шеститижневу програму навчання та будуть призвані на військову службу у Збройних силах України.

Перша група військових капеланів, які підпадають під цю нову систему, розпочала навчання 20 лютого. У своїх нових завданнях вони не будуть використовувати зброю, але мають знати спільні військові концепції й тактичну медицину.

«Ми мали інтенсивну психологічну та військову підготовку. Це означає, що ми можемо поєднати церковний і військовий обов’язок, — розповів випускник Геннадій Рохманенко, який отримав звання молодшого лейтенанта.

Створення Української служби капеланів стало закономірною реакцією на закон, який ухвалений наприкінці 2021 року. Оскільки Україна вступає у другий рік війни проти Росії, потреба в капеланах для підтримки солдатів більша, ніж будь-коли.

30 капеланів, які пройшли перше навчання, представляли п’ять релігійних організацій: Православна церква України, Українська греко-католицька церква, Українська євангелічна церква, Всеукраїнська спілка євангельських християнсько-баптистських церков та Міжконфесійна рада християн.

Рохманенко працює військовим капеланом з 2014 року, спочатку як доброволець, а згодом як позаштатна цивільна особа, тому він знає, чого вимагає місія.

«Робота передбачає опіку і духовне пастирство. У тилу бойових дій людина іноді втрачає орієнтацію. Тож найскладніше для солдата в бою — залишатися людиною. Тому капелани мають зробити все, щоб урятувати душу солдата після виконання бойового обов’язку», – підкреслює Рохманенко.

Інший новоспечений молодший лейтенант, Єврен Фласта зі 105-ї бригади територіальних військ оборони, сказав, що солдат — це, перш за все, «духовна людина, і у неї мають бути сили та підтримка».

«Деструктивні сили впливають на внутрішню самооцінку та самосприйняття солдата. Тому наше завдання – зберегти його, як людину духовної сили», – резюмує Фласта.