Війна в Україні завадила Malaysia Airlines знову стати прибутковою

Війна між Україною та Росією, яка призвела до різкого зростання цін на пальне, відкинула амбіції авіакомпанії на наступний рік

Високі витрати на паливо після війни Росії з Україною перешкоджають швидшому, ніж очікувалося, поверненню Malaysia Airlines до прибутковості.

Ісмаїл Іжам

Про це головний виконавчий директор авіакомпанії Ісмаїл Іжам заявив в інтерв’ю Nikkei Asia, повідомляє Foreign Ukraine.

Зазначимо, що у 2014 році, літаки Malaysia Airlines зазнали двох катастроф: зникнення у березні рейсу MH370, що прямував до Пекіна, — мабуть, найбільша загадка в історії авіації, — і через кілька місяців збили в небі над Україною літак MH17 ракетою класу «земля-повітря».

Іжам підкреслив, що відновлення авіакомпанії після цих авіакатастроф було уповільнено падінням попиту на авіарейси, викликаним пандемією коронавірусу, внаслідок чого авіакомпанія практично припинила перевезення. Крім того, цього року розпочалися бойові дії в Україні, де, власне, і збили сумнозвісний MH17.

За словами Іжама, з жовтня 2021 року, авіакомпанія почала покращувати своє фінансове становище, при цьому обсягу продаж цілком вистачало для підтримки операцій. Malaysia Aviation Group (MAG) повідомила про позитивний EBITDA – аналітичний показник до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань у розмірі 433 млн рингітів (98,6 млн доларів США) за 2021 рік порівняно зі збитком у розмірі 1,76 млрд ринггітів у 2020 році.

«Ми могли б вирватися вже цього року. Але війна між Україною та Росією, яка призвела до різкого зростання цін на пальне, відкинула наші амбіції на наступний рік. Ціни на пальне зараз становлять 45% операційних витрат авіакомпанії. А наш бюджет на пальне становить лише близько 80 доларів плюс. Зміна вартості палива на один долар США вплине на Malaysia Airlines на 32 мільйони рингітів, тоді як зміна курсу іноземної валюти на 10 центів вплине на прибуток та збитки компанії майже на 100 мільйонів рингітів», – пояснив Іжам.