Українські медики навчаються у Німеччині, як лікувати важкопоранених на війні

Федеральний міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах ініціював програму обміну досвідом під час свого візиту до України

Фото: Nadine Bader

Олександр Яцковина стоїть у зеленому халаті біля операційного столу у лікарні швидкої допомоги в Берліні. Молодий хірург з України майже два тижні перебуває у центрі клініки тяжких опіків. Перед ним пацієнт, якому потрібна операція щодо опіків. Про це йдеться у спеціальному репортажі Tagesshau, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

«Спочатку ми видаляємо з пацієнта опіковий струп. Ми маємо різні методики, які показуємо українським лікарям», — пояснює доктор Френк Сандерс.

Вони хочуть поділитися своїми знаннями для оптимального лікування. Для хірурга Яцковини – це важливий досвід, який він може використати зараз, коли в його країні вирує війна. У своїй клініці в Україні йому доводиться лікувати багатьох важкопоранених солдатів та цивільних осіб.

«Це бойові поранення на різних частинах тіла: голові, грудях, животі, ногах, руках. Скрізь і з різних причин. Вибухові поранення, вогнепальні поранення, опіки», – повідомляє 29-річний лікар.

Олександр Яцковина та Юлія Гук/Фото: Nadine Bader

Український лікар Юлія Гук також уважно спостерігає. Вона приїхала із центральної України на двотижневе стажування до Німеччини. 25-річна дівчина вже рік працює у клініці. До цього працювала у спортивній медицині. Але через війну вирішила працювати у реабілітаційному відділенні при лікарні.

Старший лікар Дженні Дорнбергер та Юлія Гук разом дуже обережно одягають компресійні рукави на обидві руки пацієнта.

«Вони сприяють циркуляції крові в рубцях і допомагають загоєнню. Це майже, як перманентний масаж шрамів. Також можна використовувати лазерне лікування. Тепер пацієнта потрібно терміново доставити до реабілітаційного центру, щоб він міг отримати ще більш інтенсивну фізіотерапію й трудотерапію», – пояснює Дорнбергер.

Кілька клінік з Німеччини беруть участь в обміні з українськими лікарями. Крім Берліна, наприклад у Гамбурзі, Дуйсбурзі, Людвігсхафені та Мурнау. Всі вони є професійними травмпунктами, які спеціалізуються на лікуванні важкопоранених.

Федеральний міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах ініціював програму обміну досвідом під час свого візиту до України у червні. До кінця січня 2023 року обміном мають скористатися 40 українських лікарів. Лаутербах нещодавно оголосив, що продовжить проект. Також хочуть розширити програму у берлінській лікарні швидкої допомоги та залишатися на зв’язку навіть після повернення українських лікарів.

«Мета також полягає в тому, щоб ми не лише навчалась протягом цих 14 днів, але й були доступні колегам через телемедицину. Тоді вони могли б також допомогти з Берліна з дуже специфічними травмами пацієнтів», – зазначає Бернд Хартманн, головний лікар центру тяжких опіків у Берліні.