Війна в Україні спровокувала стрибок цін на контактні лінзи у Японії

Причинами збільшення цін на контактні лінзи є також вищі виробничі й транспортні витрати, зростання вартості електроенергії та дефіцит робочої сили

У Японії зростають ціни на контактні лінзи, і частково причиною цього є війна в Україні. Про це йдеться в інформаційній публікації Nikkei Asia, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

За даними Міністерства внутрішніх справ та комунікацій Японії, середня роздрібна ціна коробки з 90 м’яких контактних лінз у лютому 2023 року становила 10 054 японських ієн (або 76 доларів США), що на 10% більше, аніж п’ять років тому.

Компанія Johnson & Johnson та інші виробники контактних лінз підвищили ціни останнім часом, що є рідкісним кроком на ринку, який характеризується жорсткою ціновою конкуренцією.

Однією з причин збільшення цін на контактні лінзи є вищі виробничі витрати. Крім підвищення вартості електроенергії, зросли і витрати на оплату праці через дефіцит робочої сили.

Також зросли транспортні витрати. Більшість контактних лінз доставляються повітряним транспортом, щоб скоротити час доставки та зберегти їх якість.

Johnson & Johnson виготовляє контактні лінзи в Ірландії. Але, за словами дистриб’ютора, компанія, схоже, була змушена скасувати або змінити маршрут рейсів, внаслідок обмеження повітряного простору, спричинені санкціями проти Росії.

Представник японського виробника контактних лінз Menicon повідомив, що серія 1DAY Menicon PremiO є у дефіциті протягом кількох місяців.

Війна в Україні викликала затримки у постачанні електронних компонентів, і це вплинуло на обладнання, яке буде потрібно для запланованого розширення потужностей в Японії.

Ці фактори впливають пропозицію паралельно зі зростанням попиту. Компанія Hoya, яка керує мережею магазинів контактних лінз Eyecity, заявила, що попит зростає залежно від того, як налагоджується повсякденна активність після пандемії COVID-19.

Є деякі свідчення того, що проблеми із зором у людей почастішали за час пандемії. Згідно з опитуванням, проведеним Hoya у 2021 році, кожен четвертий клієнт Eyecity у віці від 10 до 49 років повідомив про погіршення зору порівняно з періодом до COVID-19.

Люди проводили більше часу вдома, дивлячись на екрани смартфонів або комп’ютерів, а оскільки дистанційна робота стала для багатьох нормою, дедалі більше зустрічей проводилося онлайн. Таким чином, людям довелось більше навантажувати свої очі. Високоякісні лінзи стали популярними, оскільки люди прагнуть понизити навантаження на очі.

«Зріс попит на контактні лінзи з доданою вартістю, такі як контактні лінзи із силікон-гідрогеля, які легше пропускають кисень, контактні лінзи для астигматизму та біфокальні контактні лінзи», – повідомив Такесі Ісікава, заступник керівника відділу планування японського виробника контактних лінз Seed.

За даними дослідницької компанії GfK Japan, продаж силікон-гідрогелевих контактних лінз у 2022 році зріс на 14%. Очікується, що короткозорість стане більш поширеною проблемою серед людей. За даними Міжнародного інституту короткозорості, станом на 2020 рік на міопію страждають 2,6 мільярда людей у всьому світі, що приблизно на 30% більше, аніж 10 років тому. Очікується, що до 2050 року їхня загальна кількість досягне близько 5 мільярдів, що становить половину населення світу.