Топ-менеджер української ІТ-компанії розповіла, як виїжджала за кордон після початку війни і чому вирішила повернутись на батьківщину

За словами Катерини Кондакової, це був досить складний період, оскільки важко було налагодити життя у чужій країні

Катерина Кондакова не хотіла залишати свій будинок в українському портовому місті Одеса після неспровокованого вторгнення Росії у лютому 2022 року, адже не відчувала безпосередньої небезпеки. Про це йдеться у спеціальному репортажі Business Insider, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

У перший день російського вторгнення Кондакова розповіла, що Одесу бомбили, «і було страшно», але після цього стало спокійніше порівняно з іншими містами, такими як Київ, Харків та Херсон, які зазнали великих атак на початку війни.

Зрештою, її вмовив залишити країну генеральний директор компанії 3DLook, яка створює технології, що дозволяють споживачам віртуально приміряти одяг. Кондакова є віце-президентом цієї компанії з юридичних та фінансових питань.

Вона вирішила переїхати до Молдови, найближчої до Одеси країни, яка з нею межувала, бо мала багатьох друзів, які переїхали туди. І якщо їй доведеться повернутись додому, за її словами, дорога назад до Одеси забере менше чотирьох годин.

«Це був досить складний період, оскільки важко було налагодити своє життя в чужій країні. Було важко прийняти нову реальність, і моє повсякденне життя повністю змінилося», – розповідає Кондакова.

«Вирішила уявити, що це якась подорож»

Кондакова сказала, що 3DLook змогла допомогти деяким своїм українським співробітникам з переїздом на початку війни, забронювавши та сплативши проживання та поїздки до більш безпечних регіонів.

«Я вирішила уявити, що це якась подорож, тому що це був важкий і напружений час», – сказала Кондакова про пристосування до життя у Молдові.

Їй вдалося зустрітися з деякими зі своїх колег у Барселоні під час чотириденної робочої поїздки, а також зустрітися з українськими друзями, які переїхали до Румунії та Чехії через війну.

Наприкінці літа 2022 року Кондакова вирішила повернутися додому до Одеси, бо, за її словами, там було тихо. Однак, деякі з її українських друзів ще перебувають у Молдові та Чехії.

«Якби не було тихо, я воліла б залишитися у Молдові чи ще десь», — сказала Кондакова.

Вона зазнає стресу через людей, які живуть в інших регіонах, таких як Донецьк, які досі стикаються з російськими бомбардуваннями. Кондакова та деякі інші співробітники 3DLook, що залишилися в Україні, зголосилися збирати ліки для українських захисників під час війни.

«Офіс став місцем, куди ми приходимо поговорити»

За словами Кондакової, відколи вона повернулася додому, то проводить більшу частину дня, працюючи на кухні. За її словами, вона звикла до роботи вдома через COVID-19.

«З одного боку, тут багато плюсів – не треба рано вставати, ти і комп’ютер завжди разом, простіше поєднувати роботу та будинок. З іншого боку, ти рідко зустрічаєшся з людьми, і тобі важко відчувати межі робочого дня, а іноді він може затягнутися до ночі», – зізнається Кондакова.

Особисто їй подобається працювати з офісу, бо так легко спілкуватися з колегами.

Протягом кількох місяців наприкінці 2022 року Кондакова говорила, що працювати вдома було складно через відключення електроенергії, але компанія знайшла для співробітників офіс з генератором, щоб була електрика та інтернет.

За словами Кондакової, знову зібратися разом в офісі на цей час було нормально.

«Вранці у вас звичайне життя, коли ви прокидаєтеся і йдете в офіс, зустрічаєтеся з людьми, розмовляєте з ними. Кілька місяців ми просто вдавали, що у нас спільне життя», – згадувала вона.

Тепер Кондакова нечасто бачиться зі своїми колегами, оскільки вони мають електрику, доступ до інтернет-сервісу SpaceX Starlink та павербанки.

«Офіс став місцем, куди ми приходимо поговорити. Більшість наших співробітників розкидані по всьому світу, тому ми розважаємось онлайн», – зазначає Катерина.

Вона чекає на закінчення війни і думає про те, коли зможе більше бачитися зі своїми колегами і знову подорожувати.

«Я зрозуміла, що, незважаючи на нестабільну ситуацію в країні, мені краще бути вдома з моїми близькими і улюбленими людьми. Найбільше мені подобається зустрічатися з ними та гуляти до моря. Я навіть не могла подумати, що такі прості речі роблять мене щасливими і допомагають уникнути стресу», – резюмує Катерина.