Чому втручання НАТО у російсько-українську війну не призведе до Третьої світової війни

Втручання НАТО у російсько-українську війну не призведе до Третьої світової війни. Про це йдеться в аналітичній публікації Лімори Сімхоні, радниці з питань політики та британської дослідниці на сторінках Foreign Policy, повідомляє Foreign Ukraine.

«По-перше, військовий потенціал Росії набагато слабкіший, аніж у західних армій. Їхні збройні сили недостатньо навчені, спорядження та зброя – застарілі, вони відчувають серйозні логістичні, оперативні й тактичні проблеми, а у солдатів – низький бойовий дух. Очікування того, що Москва зможе ефективно загострити війну є нереалістичними, оскільки економічні санкції не дозволяють фінансувати глобальну війну», – вважає Сімхоні.

За її словами, не виключено, що президент Росії Володимир Путін застосує хімічну або навіть ядерну зброю, щоб збільшити свої досягнення та утримати Захід від втручання, але це є малоймовірним.

«Друга причина полягає в тому, що Росія опинилася в ізоляції. Щоб вести світову війну, Росія потребує сильних союзників, яких вона не має. Її найсильніший союзник, Китай, здебільшого залишався осторонь війни. Він утримався під час голосування резолюції ООН з вимогою, щоб Росія припинила наступ на Україну, і занепокоєний можливими санкціями, якщо допомагатиме Росії. Тому немає високого ризику розгортання тотальної глобальної війни. Цього має бути достатньо, аби переконати західні країни змінити свою політику та допомогти Україні виграти війну», – наголошує Сімхоні.

На її думку, застосування Росією ядерної зброї або проти України, або проти держави-члена НАТО може призвести до руйнівних наслідків для самої Росії. НАТО може у відповідь завдати потужного ядерного удару по стратегічним російським військовим позиціям, або, можливо, навіть по об’єктам політичної влади.