Путін напав не лише на Україну, але й на Європу

Сполучені Штати Європи приголомшили всіх, і насамперед самих себе, зібравшись разом з НАТО, щоб стиснути кулак і перешкодити путінському вторгненню

Я безперервно пишу про війну в Україні з того часу, як Росія вторглася 24 лютого, але зізнаюся, що мені потрібно було приїхати до Європи і зустрітися там із політиками, дипломатами та підприємцями, щоб повністю зрозуміти, що сталося. Я думав, що Володимир Путін напав на Україну. Я помилявся. Путін напав на Європу.

Про це йдеться у колонці Томаса Лорена Фрідмана, американського журналіста і триразового лауреата Пуліцерівської премії на сторінках The New York Times, повідомляє Foreign Ukraine.

Томас Лорен Фрідман

Я повністю зрозумів це тільки тоді, коли опинився на іншій стороні Атлантики. Було легко прогнозувати здалеку — і, мабуть, легко прогнозувати Путіну, — що врешті-решт Європа змириться з повномасштабним вторгненням, яке він розпочав проти України 24 лютого. Аналогічно до того, як Європа змирилася з анексією українського Кримського півострова у 2014 році. Але цього не трапилось.

Це вторгнення — коли російські солдати масово обстрілюють українські багатоквартирні будинки та лікарні, вбивають мирних жителів, грабують будинки, гвалтують жінок і створюють найбільшу кризу з біженцями в Європі з часів Другої світової війни — дедалі частіше сприймається як повторення атаки Гітлера на Європу, що почалася у вересні 1939 року з нападу Німеччини на Польщу. Додайте до цього загрозу Путіна застосувати ядерну зброю, попередивши, що будь-яка країна, яка втрутиться в його неспровоковану війну, зіткнеться з «наслідками, яких ви ніколи не бачили».

Це пояснює, чому практично відразу уряд Німеччини позбувся майже 80-річної огиди до військових конфліктів і збереження мінімально можливого оборонного бюджету, а натомість оголосив про величезне збільшення військових витрат і плани постачати зброю Україні.

Це пояснює, чому практично відразу Швеція і Фінляндія відмовилися від понад 70-річного нейтралітету і подали заявку на вступ до НАТО.

Це пояснює, чому практично відразу Польща перестала грати з пропутінським та антиіммігрантським популістом Віктором Орбаном, прем’єр-міністром Угорщини, і відкрила свої кордони для понад 2 мільйонів українських біженців, одночасно перетворившись на важливий сухопутний міст для перекидання зброї в Україну.

Це пояснює, чому практично відразу Європейський Союз випустив точну ракету економічних санкцій безпосередньо у центр путінської економіки.

У той час як Сполучені Штати Америки, здається, розвалюються на частини, Сполучені Штати Європи — 27 членів Європейського Союзу — приголомшили всіх, і насамперед самих себе, зібравшись разом з НАТО, щоб стиснути кулак і перешкодити путінському вторгненню. Проте, дехто в ЄС запитує, як довго вони зможуть стискати цей кулак?