Як звичайним американцям допомогти українцям під час війни: шість практичних пропозицій

Війна в Україні не має ознак швидкого завершення, тому усі волелюбні американці повинні знайти креативні способи підтримувати Україну

Не знаєте, як найкраще допомогти Україні та українцям у цей момент війни? Благодійних фондів хоч греблю гати, а за допомогою швидкого пошуку в Google можна дізнатись багато потреб. Рідні, друзі, сусіди постійно запитують, як допомогти і як відрізнити зерна від полови. Мелінда Херінг, заступниця директора Євразійського центру в Атлантичній Раді у своїй авторській колонці пропонує шість реальних і практичних пропозицій для тих американців, хто хоче підтримати Україну. Foreign Ukraine пропонує з ними ознайомитись.

Мелінда Херінг

По-перше, проголосуйте. Оскільки до проміжних виборів у США залишилося небагато днів, дізнайтеся більше про кандидатів та їхню підтримку України.

По-друге, шукайте нові способи залучати свою спільноту. Музика й танці — чудові способи залучити більше людей. Наприклад, я живу у Вашингтоні, округ Колумбія, тож запросила увесь свій район відвідати благодійний концерт для України 18 жовтня, який організований Фондом сім’ї Чопівських у центрі Кеннеді. Лауреат премії «Греммі» скрипаль Джошуа Белл виходив на сцену разом із New Era Orchestra of Kyiv, щоб зіграти Бетховена та музику двох менш відомих українських композиторів.

По-третє, допоможіть Україні відбудуватися зараз. Приватна благодійність може змінити життя, у той час як уряд США та інші зволікають із складними планами реконструкції. Останні ракетні удари президента Росії Володимира Путіна по цивільній інфраструктурі України, включаючи школи, парки, дитячі майданчики та багатоквартирні будинки, є постійним нагадуванням про те, що ніде в Україні не є безпечно. Лише чотири тижні тому Київ почувався надзвичайно нормальним і відкритим для бізнесу. Щоб допомогти українцям зберегти нормальну ситуацію під час неминуче важкої зими, подумайте про надання коштів Київській школі економіки для відновлення шкіл. Усі школи в Україні повинні мати бомбосховища, щоб знову відкритися, і багато шкіл не можуть собі дозволити ці витрати, тому діти знову змушені сидіти на дистанційному навчанні. Київська школа економіки поставила мету – зібрати 1 мільйон доларів на вирішення цієї ситуації, а бомбосховища в селах коштують лише 15 тисяч доларів. Усі пожертви не обкладаються податком для громадян США, і Київська школа економіки об’єднає потенційних донорів зі школами, щоб діти у США та Україні могли налагодити стосунки за допомогою листування.

По-четверте, не обманюйте себе, майбутня зима буде дуже важкою і дуже холодною. Нещодавні ракетні удари Путіна вразили понад 10 українських міст, навмисно пошкодивши об’єкти енергетичної інфраструктури, залишивши тисячі людей без електрики та Інтернету. Пересічним українцям потрібні спальні мішки, термобілизна, теплі шкарпетки, генератори, обігрівачі. Американці можуть надсилати ці товари до Help Center Ukraine – відомого дистриб’юторського сайту, яким керує український бізнесмен Андрій Ставніцер і його близький друг. Я особисто відвідала його дистриб’юторський склад у польському Любліні, і команда Андрія подбає про те, щоб усі пожертви дійшли до потребуючих українців по всій країні. Help Center Ukraine має дистриб’юторські центри в Нью-Джерсі та Любліні і незабаром відкриє ще один склад у Великобританії.

По-п’яте, українські родини, які уже живуть у США, мають реальні фізичні потреби. Одній сім’ї з Києва потрібен вживаний автомобіль. Іншим потрібна допомога, щоб зрозуміти, як передати свої дипломи. Станьте волонтером у своїй спільноті, і якщо у вас є місце, запросіть родину до себе додому. Якщо взяти сім’ю для проживання для вас занадто, тоді запросіть їх розділити з вами майбутнє свято.

По-шосте, з наближенням новорічно-різдвяних свят знайдіть способи адаптувати Україну до ваших уже існуючих традицій. Ми з родиною колядуємо кожного року, і цей рік не буде винятком. Новинка полягає в тому, що ми співатимемо українську колядку «Щедрик», чарівну композицію, яку згодом переробили в англійську колядку «Carol of the Bells». Війна в Україні не має ознак швидкого завершення, тому усі волелюбні американці повинні знайти креативні способи підтримувати Україну настільки довго, наскільки це буде потрібно.