Як українці зустрічають найважчу зиму з часів Другої світової війни (ФОТО)

За словами президента України Володимира Зеленського, якщо українці переживуть цьогорічну зиму, то обов’язково виграють війну

Фото: Alessio Mamo

Визначальний символ війни в Україні – і водночас метафора всієї країни – це засніжені уламки житлового будинку, розколотого російською бомбою навпіл у місті Бородянка на Київщині. Деякі люди, які проживали в цьому будинку, загинули внаслідок обстрілів. Іншим вдалося втекти, приєднавшись до великого потоку біженців у Європу. Дехто зараз живе у гуртожитку на околиці міста, борючись, як і мільйони інших українців, із жахіттям найважчої зими в історії країни з часів Другої світової війни. Про це йдеться у спеціальному фоторепортажі The Guardian, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Фото: Alessio Mamo

Намагаючись змусити Україну піти на мирні переговори, останніми тижнями Росія намагається зруйнувати енергетичну інфраструктуру країни серією масованих ракетних ударів. Жодна енергетична система у світі не зазнавала таких потужних атак і зараз насувається тривалий період відключень електроенергії.

Фото: Alessio Mamo

Понад 6 мільйонів українців переживають надзвичайні труднощі. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що «руйнування будинків і відсутність доступу до палива чи електроенергії через пошкоджену інфраструктуру може стати питанням життя чи смерті».

Фото: Alessio Mamo

У Херсоні люди почали заготовляти дрова – непросте завдання в охопленій війною країні – готуючись до зими.

Фото: Alessio Mamo

«Я вже почала користуватися буржуйкою, традиційною саморобною зварною металевою піччю. Звичайно, мені доведеться щодня шукати дрова, щоб захиститися від холоду. І у моєму віці це буде непросто, — розповідає 71-річна Катерина Слюсарчук.

Фото: Alessio Mamo

Українська влада рекомендує громадянам не йти в ліс без консультації з військовими, оскільки російські війська можуть залишити міни, розтяжки та нерозірвані снаряди. Але в умовах зростання цін на дрова, багатьом не залишається нічого іншого, як ризикнути. Якщо міна не вб’є їх, тоді вони помруть від холоду.

Фото: Alessio Mamo

У той час як люди, які живуть у приватних будинках, можуть палити дровами, то ті, хто живуть у квартирах, часто покладаються на старі радянські централізовані системи опалення. Росіяни розбомбили багато теплових електростанцій України, які раніше закачували гарячу воду в радіатори.

Фото: Alessio Mamo

Для цих людей, які залишилися без електрики, немає інших альтернатив, окрім поселення в гуртожитки чи намети, встановлені працівниками ДСНС України, які забезпечують тепло, їжу, воду, Інтернет, мобільний зв’язок та аптеку.

Фото: Alessio Mamo

Сотні тисяч будинків в Україні знищені росіянами. Багато було зрівняно із землею, а інші – частково пошкоджені. У деяких хатах ще можна було жити влітку, частково восени, але з наближенням зими – уже неможливо. У Бородянці та Бучі, двох містечках на північ від Києва, які були розбиті російськими бомбами, а потім окуповані, температура взимку може опускатися до -8C вночі. У березні минулого року росіяни скинули бомби на житлові квартали міст. Сьогодні багато жителів живуть у транспортних контейнерах.

Фото: Alessio Mamo

У Бородянці від російських бомб сильно постраждав будинок 60-річної Тетяни Мартинової та її брата. Вона живе зі своїми чотирма котами, двома собаками та кроликом у тому, що залишилося від нього.

Фото: Alessio Mamo

«Я люблю цих кошенят. Я люблю всіх тварин. У мене є ще троє кошенят, яких я знайшла на смітнику. Я віднесла їх у гараж, який орендую. Взимку буде важко, але я не хочу виходити з дому. Хто буде піклуватися про моїх домашніх тварин, якщо я піду?», — каже вона.

Фото: Alessio Mamo

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що 60% домогосподарств у місті з населенням у 3 мільйони людей не мають електроенергії, оскільки інженери намагаються відремонтувати трансформатори та лінії електропередач, пошкоджені або зруйновані крилатими ракетами.

Фото: Alessio Mamo

Українці добре усвідомлюють, що їхній власний моральний дух став центральним полем битви на війні, і це не територія, якою вони готові поступитися Володимиру Путіну. У Харкові та Києві вони знаходять притулок від холоду в утеплених сірих наметах, встановлених владою. Температура на вулиці трималася трохи вище нуля, пішов прохолодний дощ, який розтопив сніг і заповнив вулиці темною сльотою.

Фото: Alessio Mamo

«Ми – українці. Ми сильні і ми можемо це пережити. Ви пам’ятаєте блокаду Ленінграда? Вони це пережили, і ми можемо це пережити. Ми можемо пережити все»», – каже 50-річна Ангеліна Анатольєва з Києва.

Фото: Alessio Mamo

Насуваються холоди і це проблема не лише українців. Після зниження температури, погано оснащеній російській армії стане дедалі важче пересуватися через дощ, бруд, сніг і мороз. Одна справа переміщати важку артилерію влітку по лісах, а інша – у морозних, продутих вітрами степах Донбасу, де температура може опускатися до -30 градусів.

Фото: Alessio Mamo

В українській армії повідомили, що її солдати отримали спальні мішки, які повинні витримати таку температуру, а також спеціальну білизну й тактичні шкарпетки, щоб уникнути окопної ступні – різновиду рани, яка викликана тривалим перебуванням у вогкості та холоді, яка була масово поширена під час Першої світової війни.

Фото: Alessio Mamo

Президент України Володимир Зеленський ще наприкінці серпня попереджав населення про «найважчу зиму в історії України».

Фото: Alessio Mamo

«Якщо ми переживемо цю зиму, Україна обов’язково виграє війну», – запевняє Глава держави.

Фото: Alessio Mamo